Janika Solmann on kirglik käsitööline ja tekstiilikunstnik Võrumaalt, kellel on peaaegu 10-aastane kogemus taimedega trükkimises.
Janika on olnud Eestis esimene, kes hakkas oma teadmisi ja kogemusi teistega jagama ning tema töötubadesse on jõudnud sadu huvilisi Eestist ja kaugemaltki.
Lisaks oma kunstilisele tegevusele on ta lõpetanud Eesti Maaülikooli aianduse bakalaureuseõppe ning õpib hetkel Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia erialal rahvuslikku tekstiili.
Janika on osalenud mitmetes kunstiprojektides ning 2020. aastal võttis ta koostöös Eleriin Seimiga osa OmaMood etendusest kollektsiooniga "dasMoor".
Tema loovust toetab Võru Liiva-ATE loomemaja, kus ta on juhtkonnaliige ja omab ka enda ateljeed. Janikat inspireerivad looduse erinevad värvid, mustrid ja tekstuurid ning tema loomingus on oluline sügav tunne, mida looduse elemendid temas tekitavad.
Ta suudab oma töödes edasi anda emotsioone ja virvendusi pinna all ning luua erilisi ja unikaalseid tekstiililahendusi.

Viimastel aastate on Janika keskendunud taimetrükiõpitubade läbiviimisele, nii et kui teil on soovi seda tehnikat õppida, siis võtke julgelt ühendust.


SOTSIAALMEEDIA KONTOD:
Instagram: naturalsolmann
Facebook: naturalsolmann


MEEDIAKAJASTUS:
https://arhiiv.err.ee/video/vaata/maahommik-343
https://sonumid.ee/2018/08/29/lisaleht-kasitoolane-kunstnik-janika-solmann-loob-taimede-abil-erilisi-kangaid/
https://alkeemia.delfi.ee/artikkel/93448437/volukunst-taimemustrite-ja-varvidega-jutuajamine-taimetruki-haldja-janika-solmanniga
https://www.youtube.com/watch?v=swhjQXzSqH8
https://umaleht.ee/article/solmanni-perre-unistuisi-tautmise-tii/